Katowicki Słonecznik


W sercu Katowic zrodził się wyjątkowy projekt – Katowicki Słonecznik, jednorazowe wydanie czasopisma stworzonego przez młodych ludzi z Ukrainy i Polski. Ten limitowany nakład 100 egzemplarzy stał się cennym symbolem międzykulturowego dialogu i współpracy.

Katowicki Słonecznik to efekt wyjątkowego projektu, gdzie młodzi ludzie z Polski i Ukrainy wspólnie tworzyli coś unikalnego. W tym czasopiśmie młodzież miała możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami życia w Katowicach, swoimi historiami, nadziejami i marzeniami. Dla wielu uczestników z Ukrainy, był to sposób na wyrażenie swoich uczuć i przemyśleń w nowej rzeczywistości.

Praca nad wydaniem Katowickiego Słonecznika stała się cennym doświadczeniem dla wszystkich zaangażowanych. Była okazją do nauki, wymiany doświadczeń i budowania wzajemnego zrozumienia. Ten proces pokazał, jak współpraca między młodzieżą z różnych krajów może prowadzić do tworzenia czegoś wartościowego i znaczącego.

Nieprzypadkową jest nazwa młodzieżowego czasopisma. Słonecznik jako symbol Ukrainy, tutaj stał się metaforą połączenia, nadziei i nowych początków. Wspólnie tworząc to czasopismo, młodzi Polacy i Ukraińcy pokazali, że pomimo różnic, mogą wspólnie tworzyć harmonię i zrozumienie.

Unikalny Projekt, Trwałe Wrażenia

Chociaż „Katowicki Słonecznik” był projektem jednorazowym, jego wpływ i znaczenie są trwałe. Spotkania i prace, w których uczestniczyli chłopcy i dziewczęta podczas przygotowania materiałów do czasopisma, stanowią świadectwo siły młodzieży i możliwości, jakie niesie ze sobą międzykulturowa współpraca. Jest to przypomnienie, że nawet małe projekty mogą mieć duże znaczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z tym jedynym numerem „Katowickiego Słonecznika”, który jest nie tylko czasopismem, ale przede wszystkim świadectwem wspólnej pracy, nadziei i pozytywnego dialogu między młodymi ludźmi z różnych kultur.


Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci – UNICEF.

Czasopismo możecie przeczytać tutaj.

Zobacz również

Katowicki Słonecznik

W sercu Katowic zrodził się wyjątkowy projekt – Katowicki Słonecznik, jednorazowe wydanie czasopisma stworzonego przez młodych ludzi z Ukrainy i Polski. Ten limitowany nakład 100

Targi Książki w Katowicach 2023

Targi Książki w Katowicach 2023 W dniach 3 – 5 listopada 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyło się wielkie wydarzenie dla miłośników

PoWoli do integracji

Jest nam bardzo miło poinformować, że od 1 listopada roku 2023 realizujemy projekt pt PoWoli do integracji dofinansowany w ramach programu „Wspieramy Ukrainę”, utworzonego przez